KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

2023-2024 Okulum Temiz Belgesi ve Okulum Temiz Bayrağı başvuruları başladı

Müdürlüğümüz İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinesinde yürütülen Okulum Temiz Belgelendirme Yönetim Sistemi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı başvuruları başlamıştır.
2023-2024 Okulum Temiz Belgesi ve Okulum Temiz Bayrağı başvuruları başladı

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstütüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla 30.07.2020 tarihli ve 10075132 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile 'OKULUM TEMİZ' belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır.

          Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda; Müdürlüğümüze bağlı resmi/özel eğitim kurumlarında, başta salgın hastalıklar olmak üzere tüm enfeksiyonların önlenmesi ve hijyen şartlarının geliştirilmesi amacıyla uygulanmakta olan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Klavuzu güncellenmiş olup  "OKULUM TEMİZ" belgelendirme programı gereğince 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında belge yenileme işlemlerini Bakanlığımızın https://merkezisgb.meb.gov.tr/belgelendirme/ İnternet adresinden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılarak yeni talep oluşturulup gerekli dökümanlar yüklenerek başvuru işlemi tamamlanacaktır. 

Güncel Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Klavuzu için TIKLAYINIZ

Örnek dökümanlar için TIKLAYIN

Eğitim sunuları için TIKLAYINIZ

Afişler için TIKLAYINIZ

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/Onikişubat - 03442164678

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.