KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

21.YÜZYILDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ GELİŞTİRME PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

         "TOKİ 21.Yüzyıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği ile Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nın sözleşme makamı olduğu '21. Yüzyılda İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi'nin açılış toplantısı, çevrim içi ortamda gerçekleştirildi."
21.YÜZYILDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ GELİŞTİRME PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

                İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nün operasyon faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nın sözleşme makamı olduğu 17,6 milyon avroluk Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi'nin (MİSGEP) hibe bileşeni kapsamında TOKİ 21.Yüzyıl Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "21.Yüzyılda İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi"nin açılış toplantısına MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenlik Birimi Daire Başkanımız Abdulhamit Karataş, İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanı Sakine Ovacıklı, Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Daire Başkanı Süreyya Erkan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Harun Kurt, sektör ve işletme temsilcileri, ilimizde faaliyet gösteren meslekî ve teknik eğitim kurum müdürlerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

              İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, projenin öğrencilerde iş sağlığı ve güvenliği bilincini artıracak olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Proje kapsamında kurulacak olan Yeni Nesil İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Sınıfı, Sanal Gerçeklik Sınıfı, iş hijyeni, ölçüm, test ve analiz laboratuvarının, Kahramanmaraş ve çevresindeki ihtiyacı karşılayacak olması bakımından önemli olduğunu belirterek, projeye destek veren AÇSHB yetkililerine ve MEB yetkililerine teşekkür etti.

              Bu projemizde hedefimiz İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında  eğitim-öğretim ve çalışma ortamındaki kişisel maruziyetlere veya çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yapmak, karar vericilere konu ile ilgili rapor sunmak, bu doğrultuda iş sağlığı ve güvenliği açısından görülen eksikliklerin giderilmesini,  daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim-öğretimin ve atölye faaliyetlerinin devamını sağlamaktır.

          Avrupa' da uygulanmaya başlanılan, ülkemizde de yeni yeni yaygınlaşan sanal gerçeklik araçlarının kullanıldığı bir eğitim ortamı oluşturularak Yenilikçi simülasyon cihazlarıyla hem can güvenliğinin sağlandığı hem de hammadde sarfiyatının minimuma indirildiği, eğitimlerin yenilikçi, teknolojik ve ölçüm cihazlarıyla verilere dayandırılarak yapıldığı İSG sınıfında öğrencilerimize İSG Kültürü Kazandırmak hedeflenmektedir.

 

 

20-04-202120-04-202120-04-202120-04-2021

 

 

 

            

     

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/Onikişubat - 03442164678

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.