KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

Afet Bilinci Eğitimi Yapıldı

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü işbirliğinde, 11-15 kasım Afet ve Risk Azaltılma Haftası nedeni ile okullarda gönüllü öğretmenlerden oluşan MEB AKUB ekipleri ve Sivil Savunma Kulüp öğretmenlerine yönelik bilginlendirme toplantısına;  Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Özkan Avcı ile Bakanlığımız Sivil Savunma ve Seferberlik Hizmetleri Koordinatörü Asef Kaygusuz katılım sağladı.
Afet Bilinci Eğitimi Yapıldı

11-15 Kasım afet azaltma haftası kapsamında yapılan etkinlileri kapsamında ilimizde kurulan MEB AKUB Ekipleri ve Sivil Savunma kulüp öğretmenlerinin katılımı ile Müdürlüğümüz M. Sait Kırmacı toplantı salonunda İl Afat Müdürlüğü  Eğitmenleri tarafından bilgilendirme yapılmıştır. Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Özkan Avcı ile Bakanlığımız Sivil Savunma ve Seferberlik Hizmetleri Koordinatörü Asef Kaygusuz katılım sağladı.

"Yıllar önce gördüğümüz rüya bugün gerçek oldu"

Toplantıya katılan Özkan Avcı, "Hayırlı bir toplantı için bulunduğumuz Kahramanmaraş ilinde hayırlı bir hareketle karşılaşmanın heyecanı içerisindeyim. Bakanlıkça planlı bir denetim programı üzere buradayız. Tam da bu sırada çok güzel bir şeyin hayat bulduğunu görmek beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bundan tam 1 yıl önce İçişleri Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız tarafından imzalanan bir protokol çerçevesinde İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Biriminin işbirliği protokolü ile başladık. Biz bir rüya görmüştük yıllar önce artık afetlerde acil durumlarda Milli Eğitim Bakanlığı personellerinin de aktif görev almalarını sağlayabilecek bir rüyaydı bu. Bugün bu rüyanın gerçek olmuş olduğunu görmek beni heyecanlandırdı. Bunu yapabilir miyiz'i konuşurken, bugün burada yapılabilirliğini görüyoruz. ve şahidiz. Ne mutlu bize, bize bu duyguları yaşatan tüm arkadaşlarımıza şahsım ve bakanlığım adına teşekkür etmek isterim." ifadelerine yer verdi.

"Devlet olmak aman diyene, aman dileyene ulaşmakla mümkündür"

Konuşmalarında "Türk'ün töresinde, kadim medeniyetimizin geçmişinde şu vardır, düğünlerde ve cenazelerde dostlar aranır. İşte sizi bu felaketlerde arayacağız, coşkularda arayacağız ve buna her yönüyle hazırlıklı olacağız" diyen Avcı, "Bizi bir araya getiren eğitimcilerimize, AFAD'ın İl ve Şube Müdürlüğüne, Bakanlığımız Arama Kurtarma Ekibi Yöneticilerine, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve ekibine, İş Güvenliği Uzmanı Mesut KORKMAZ'a ve Ertuğrul TEKEREK'e, Sivil Savunma Uzmanı Hasan ALTIN ve Amirlerine teşekkür etmek istiyorum. Çok güzel ve hayırlı işler yaptılar. Çünkü devlet olmak aman diyene, aman dileyene ulaşmakla mümkündür. Devlet olmak ciddi bir organizasyon gücüne dayanır. Bu kadim medeniyet, orta asyadan gelen ve Anadoluya mamur eden, medeniyeti getiren, cihan imparatorluğu kuran bu devletin geleneğinde bu var" dedi.

21-11-2019

21-11-201921-11-201921-11-201921-11-201921-11-2019

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/Onikişubat - 03442164678

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.